Siekdama parodyti HBDI® metodologijos veikimą pristatysiu keletą darbo su komandomis atvejų. Šiandien pradedu nuo pirmojo tipinio atvejo, kurį pavadinkime komanda A „Žvaigždės, kurios nežiba kartu“.
Situacija: Komanda yra sudaryti iš kompetetingų, savimi pasitikinčių individų su skirtingu, bet aštriu mąstymo profiliu (HBDI® profilis turi ryškią pirmenybę, dažnai viršijančią 100 balų). Jie labiau funkcionuoja kaip individai, nei kaip komanda. Kiekvienas iš jų jaučia, kad jam/jai lengviau dirbti vienam, nei komandoje. Veiklos situacijose jie specializuojasi ir išsivaikšto į „savo kampus“. Nors ir komandoje užtikrinama mąstymo įvairovė ir būtina kompetencija, bet ji neišnaudoja savo kolektyvinės potencijos, o nuo to nukenčia bendro darbo rezultatai.
Iššūkis: Susitelkimo ir pasitikėjimo stoka komandoje riboja kompetetingų darbuotojų komandos rezultatyvumą.
Visuminio proto® metodologijos panaudojimo paskirtis: Paskatinti mąstymą, padedantį kurti pasitikėjimą, susiderinti ir pradėti bendradarbiauti.
Procesas:
- žingsnis. HBDI® komandos profilio™ analizė, kuri leidžia komandos nariams suprasti kaip jie mąsto ir kokią įtaką tas mąstymas daro komunikacijai ir bendrai veiklai. Atrama į duomenis apie mąstymą padeda atitrūkti nuo asmeniškumų ir objektyviai pažvelgti į komandos mąstymą.
- žingsnis. Komandos mąstymo susiejimas su komandai keliamais uždaviniais, kuris leidžia komandai pažvelgti į užduoties keliamus reikalavimus mąstymui, įsivadinti kilusius iššūkius ir rasti kelius jų įveikimui.
- žingsnis. Komandinio mąstymo subalansavimas organizacinio projektavimo priemonėmis. Komandos nariai atranda kaip efektyviai išnaudoti komandos protinius išteklius.
- žingsnis. Visuminio proto® panaudojimo įgūdžių lavinimas. Tai jau mokymasis peržengti savo įprastinį mąstymo stilių ir prisiderinti prie užduoties reikalavimų, komandos nario ar kliento mąstymo būdo.
- žingsnis. Visuminio proto® mąstymo kultūros įdiegimas kasdieninėje komandos veikloje. Čia komanda mokosi pajungti mąstymo visumą kasdieninėje veikloje: priimant sprendimus, sprendžiant problemas, inicijuojant naujoves, kuriant vertę ir ją komunikuojant.
Rezultatas:
- Geresnis komandos narių tarpusavio supratimas ir pasitikėjimas.
- Darbo reikalaujamos mąstymo visumos bei savo ir komandos narių vietos joje matymas.
- Efektyvesnis komandos mąstymo išteklių panaudojimas ir aukštesni veiklos rezultatai.
Šaltinis:
Are Teams Broken? Or Just Not Using Their Heads? Team Thinking in a New Light. White paper. Herrmann International
Komentarų nėra:
Rašyti komentarą